Bezpieczny jednoślad na szczecińskich ulicach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Bezpieczny jednoślad na szczecińskich ulicach

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny jednoślad”. Na celowniku szczecińskiej drogówki znaleźli się użytkownicy motocykli i rowerów, ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Z dnia na dzień na ulicach Szczecina przybywa użytkowników jednośladów. Dla jednych motocykl czy rower stał się codziennym środkiem transportu, dla innych sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. Niestety wśród sympatyków jednośladów, nadal odnotowywane są przypadki kierowania pojazdem na tzw. „podwójnym gazie” lub bez wymaganych uprawnień.

Kierujący motocyklami i rowerami są szczególną grupą użytkowników dróg, nie chroni ich karoseria pojazdu, czy pasy bezpieczeństwa – w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym narażeni są na poważne obrażenia. Ważne jest zatem by nawet na chwilę nie zapominać o zachowaniu rozwagi i ostrożności. Odpowiedni ubiór, umiejętności potwierdzone prawem jazdy lub kartą rowerową, stosowanie się do istniejących norm prawnych i nieprzecenianie własnych możliwości to niezbędne minimum podczas kierowania jednośladem.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ze szczecińskiej drogówki rozmawiali z użytkownikami jednośladów o obowiązujących zasadach oraz wskazywali, że brawura czy chęć zaimponowania innym użytkownikom dróg może skończyć się tragicznie. Rowerzystom przekazano także materiały profilaktyczne – elementy odblaskowe, a także „Poradniki rowerzysty”, zawierające zbiór najważniejszych przepisów prawa o ruchu drogowym.

 

mł. asp. Karolina Rykaczewska/ZKS KMP