Aktualności

Areszt dla pirata drogowego, który z narkotykami i pod ich wpływem staranował policyjny radiowóz

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym 40 – letni kierujący citroenem, który z narkotykami i pod ich wpływem uciekał przed funkcjonariuszami oraz staranował policyjny radiowóz. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie podczas nocnej służby zauważyli pojazd marki citroen, który dzień wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom z sąsiedniej jednostki.

Policjanci natychmiast przystąpili do zatrzymania citroena, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący samochodem nie zareagował na polecenia funkcjonariuszy, wręcz przeciwnie gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać.

Wywiadowcy rozpoczęli pościg, do którego włączyli się również policjanci z Komisariatu Nad Odrą, którzy w tym czasie byli w pobliżu. Kierowca citroena podczas ucieczki nie zapanował nad swoim pojazdem i wykonując manewr wyprzedzania tramwaju, uderzył w prawidłowo jadący z przeciwnego kierunku oznakowany radiowóz. Pojazd siłą odbicia wpadł na pobocze i uderzył w węzeł kablowy.

Policjanci zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Szczecina, który jak się okazało był pod wpływem amfetaminy. Ponadto w jego samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 8 gramów amfetaminy i 8 sztuk tabletek ecstazy. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyźnie został już wcześniej zatrzymany blankiet prawa jazdy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Nad Odrą zebrali materiał dowodowy w sprawie pozwalający na postawienie mężczyźnie dwóch zarzutów. Komendant Komisariatu Policji Szczecin - Nad Odrą wystąpił do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator przychylił się do wniosku, a sąd zadecydował, że 40 – latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Za popełnione przestępstwa, może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 

ZKS KMP