Aktualności

Awantura domowa zakończona trzymiesięcznym aresztem

Policjanci z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie podczas interwencji domowej zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków. Interwencja zakończyła się 3 – miesięcznym aresztem dla 35 – latka.

Wywiadowcy otrzymali pilną interwencję o awanturze domowej w jednym z mieszkań w centrum miasta. Policjanci już pod drzwiami mieszkania wyczuli silną, specyficzną woń narkotyków. Awanturnik do którego zostali wezwani funkcjonariusze, nie chciał otworzyć dobrowolnie drzwi. W związku z realnym zagrożeniem o życie i zdrowie osoby zgłaszającej interwencję oraz podejrzeniem posiadania substancji zabronionych, policjanci siłowo weszli do środka.

Wywiadowcy wykonując czynności w mieszkaniu ujawnili przygotowane narkotyki znacznej ilości. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to blisko 50 gramów haszyszu, prawie 23 gramy marihuany, ponad 82 gramy amfetaminy oraz 28 tabletek ecstazy. Ponadto funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania ujawnili dwie wagi elektroniczne służące do ważenia narkotyków, 12 telefonów komórkowych, 4 laptopy, kamerę i tablet. W wyniku sprawdzenia przedmiotów, jeden z telefonów figurował jako utracony w wyniku przestępstwa.

35 – letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zebrany przez policjantów z komisariatu Niebuszewo materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie szczecinianinowi dwóch zarzutów.

Sąd uwzględniając wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące aresztu tymczasowego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ZKS KMP

  • zdjęcie na którym widać narkotyki rózne rodzaje
  • zdjęcie na którym widać zabezpieczone telefonu komórkowe i laptopy
  • zdjęcie na którym widać zabezpieczone telefonu komórkowe