Aktualności

Policjanci z Niebuszewa edukowali młodzież na temat bezpieczeństwa nad wodą i skutków zażywania dopalaczy

Z kolejną wizytą profilaktyczną policjanci Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo odwiedzili Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi, mieszczącymi się przy ul. Cyryla i Metodego w Szczecinie. Jednym z głównych tematów spotkania były bezpieczny wypoczynek nad wodą, a także zagrożenia płynące z zażywania dopalaczy.

Z uwagi na utrzymujące się od dłuższego czasu wysokie temperatury, które sprzyjają wodnym zabawom, dzielnicowy wspólnie z asystentem do spraw nieletnich, przekazywali cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Podczas spotkania zostały przypomniane podstawowe zasady pływania w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników, unikania wchodzenia do wody oznakowanej zakazami kąpieli, a także unikania kąpieli w wodzie nieznanej i zimniej.

Dodatkowo w trakcie rozmowy została poruszona tematyka „dopalaczy”. W trakcie dyskusji dzielnicowy pytał uczniów czy słyszeli nazwę „dopalacze”, co wiedzą na ten temat, jakie są konsekwencje ich zażywania. Informował, co należy robić, kiedy ktoś namawia nas do ich zażywania, a także co robić w sytuacji przypadkowego zażycia. W trakcie spotkania padało wiele pytań odnośnie konsekwencji zarówno prawnych jak i zdrowotnych, na które dzielnicowy szczegółowo odpowiadał zainteresowanym.

 

Sierż. szt. Tomasz Biegun/ ZKS KMP

  • Policjant podczas prelekcji w szkole
  • Policjant w trakcie prelekcji