„Bezpieczne Wakacje” na Dąbiu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

„Bezpieczne Wakacje” na Dąbiu

Działania profilaktyczne pod nazwą Bezpieczne Wakacje 2019 prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie. W ramach cyklicznych spotkań z dziećmi i młodzieżą poruszają tematykę zagrożeń, jakie czyhają na najmłodszych podczas wypoczynku letniego.

Kontakt z osobami obcymi, zasady bezpieczeństwa nad wodą – to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas minionego spotkania policjantki z KP Dąbie, która odwiedziła półkolonię w Szkole Podstawowej przy ul. Bośniackiej. Szczególną uwagę policjantka poświęciła również na omówienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomniała numery alarmowe.

Natomiast w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” omówiono zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych . Na zakończenie spotkania dzieci mogły wejść do radiowozu i zapoznać się z jego wyposażeniem.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się podczas ostatniej wizyty w Szkole Podstawowej przy ul. Bośniackiej prezentowany sprzęt służbowy, w szczególności policyjny radiowóz, w którym dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

 

asp. Agnieszka Bednarek/ZKS KMP

  • Policjantka podczas prelekcji z uczestnikami półkolonii
  • Uczestnicy półkolonii z zainteresowaniem słuchający policjantki podczas prelekcji