Aktualności

"Bezpieczny Senior - Aktywnie i bezpiecznie” - spotkanie ewaluacyjne w Szczecinie

Debata społeczna współorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie pn.: "Bezpieczny Senior - Aktywnie i bezpiecznie” odbyła się wczoraj w Domu Kultury Słowianin. To spotkanie ewaluacyjne, podsumowujące dotychczasowy cykl spotkań ze szczecińskimi seniorami.

Spotkanie poprowadził asp. sztab. Michał Sroka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie. Przybyłych gości przywitał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie mł. insp. Andrzej Biernat. Podczas debaty eksperci: pani Longina Kaczmarek, Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie, sierż. Mateusz Wcisło, ratownik medyczny z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie oraz przedstawiciel ZUS przedstawili główne zagrożenia czyhające na seniorów oraz ich skalę.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Szczecina, w tym szczecińscy seniorzy oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych znaleźli się min.: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie pani dr Marta Giezek, Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przemocy Janina Kaliska, przedstawiciele Rad Osiedli, przedstawiciele Stowarzyszenia Stołczyn po Sąsiedzku, kadra kierownicza Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Debata była okazją do dyskusji, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę dla bezpieczeństwa na terenie Szczecina. Jako wzorowy i wymierny przykład tej współpracy podano znaczny spadek dokonania przestępstw na szkodę seniorów w wyniku oszustwa metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”.

 

ZKS KMP

  • Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie wita gości
  • Uczestnicy spotkania siedzący na krzesłach
  • Policjant z Wydziału prewencji prowadzący prelekcję
  • Policjant prowadzący prelekcję
  • Jedna z zaproszonych gości prowadząca prelekcję
  • Policjant ruchu drogowego słuchający problemów szczecińskich seniorów
  • Uczestniczka spotkania prowadząca prelekcję
  • Zaproszony ratownik medyczny prowadzący prelekcję profilaktyczną