Rowerowe wakacje ze szczecińską drogówką - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Rowerowe wakacje ze szczecińską drogówką

Rajd rowerowy organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfuś” odbył się w minioną niedzielę. Trasa cyklicznej imprezy prowadziła od Parku Klęskowo do Puszczy Bukowej. Aktywny udział w zabezpieczaniu przejazdu brali funkcjonariusze szczecińskiej drogówki, którzy dodatkowo przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane nie tylko do najmłodszych cyklistów.

W rajdzie wzięło udział blisko 180 uczestników. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że trasę liczącą blisko 12 kilometrów pokonali również kilkuletni rowerzyści, przejeżdżając ją samodzielnie na swoich rowerkach. Warto zauważyć, że większość rowerzystów nie tylko posiadała liczne elementy odblaskowe, ale jechała także w kaskach.

Po zakończonym przejeździe odbył się piknik. Chętni uczestnicy mogli również oznakować swój rower. Dla najmłodszych uczestników zabawy funkcjonariusze szczecińskiej drogówki przygotowali prelekcję dotyczącą tematyki bezpiecznego poruszania się po drodze.

Równie chętnie wzięli w niej udział „starsi” przedstawiciele uczestników ruchu. Dzieci wykazały się nie lada wiedzą. Doskonale wiedziały jakie elementy wyposażenia roweru mają wpływ na bezpieczeństwo i dlaczego należy korzystać z kasku podczas jazdy rowerem.

Wszyscy otrzymali pamiątkową pieczątkę z symbolem policjantów ruchu drogowego, a każdy z uczestników rajdu uhonorowany został pamiątkowym medalem, oczywiście funkcjonariusze szczecińskiej drogówki również.

 

asp. sztab. Marta Kucharska/ZKS KMP

  • Policjantka daje pieczątki ruchu drogowego uczestnikom festynu
  • Policjantka podczas prelekcji
  • Policjantka podczas prelekcji
  • Uczestnicy rajdu podczas przejazdu
  • uczestnicy rajdu podczas przejazdu