Aktualności

Policyjna integracja pokoleń w ramach warsztatów w Centrum Seniora w Szczecinie

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie, wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Seniora w Szczecinie. Przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, opowiedzieli o służbie policjanta. Podczas prelekcji nie zabrakło również gości specjalnych.

Warsztaty w ramach „Wakacji u Dziadków” miały miejsce w siedzibie Centrum Seniora przy ul. Bolesława Śmiałego w Szczecinie. Funkcjonariusze przybliżyli w jaki sposób wygląda codzienna służba policjantów i jak przedstawia się specyfika poszczególnych wydziałów. Ponadto przypomniano ogólne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać niezależnie od wieku.

 

Na uczestników warsztatów czekała niespodzianka. Na zewnątrz oczekiwali na nich funkcjonariusze z Referatu Przewodników Psów Służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi patrolowcami. Opowiedzieli oni, w jaki sposób należy zachować się podczas kontaktu z nieznanym psem, pokazali również, co należy zrobić w przypadku gdy czworonóg jest niebezpieczny. Nie zabrakło również zadań praktycznych, które oceniali sami specjaliści od tropienia, czyli „Heniek” i „Szpadel”.

 

sierż.szt. Monika Malińska/ZKS KMP

  • Policjantka podczas prelekcji
  • Najmłodsi uczestnicy spotkania na wspólnym zdjęciu
  • Uczestnicy spotkania podczas przypominania zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia ze strony agresywnego psa
  • Najmłodsi uczestnicy spotkania podczas zabawy z policyjnym psem służbowym
  • Uczestniczka spotkania podczas przypominania zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia ze strony agresywnego psa
  • uczestnicy podczas prelekcji policyjnego przewodnika psa służbowego