Aktualności

Nie bądź pierwszy po tamtej stronie, kieruj się życiem – szczecińska drogówka informowała motocyklistów

Od kilku lat wyraźny jest wzrost liczby kierujących motocyklami, co łatwo można zaobserwować na ulicach Szczecina. Słoneczna pogoda za oknem sprzyja podróżom, zwłaszcza tym motocyklowym. To też okres szczególnie wytężonej pracy dla funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki, zwłaszcza dla policjantów pełniących służbę właśnie „na dwóch kółkach”.

Policjanci nie tylko kontrolują poruszających się po naszych drogach motocyklistów, ale sami przemieszczając się motocyklami przypominają o tym, że motocykle są wszędzie i należy zwracać na nie uwagę. Motocyklista, podobnie, jak rowerzysta, czy pieszy jest szczególnym uczestnikiem ruchu drogowego, który nie posiada karoserii ochronnej, minimalizującej uszkodzenia ciała w przypadku wypadku drogowego.

Według przepisów prawa o ruchu drogowym, każdy motocyklista zobowiązany jest mieć kask ochronny. Przepisy nie obligują do posiadania specjalnej- ochronnej odzieży. Pamiętajmy jednak, że własne bezpieczeństwo jest bezcenne i najważniejsze, dlatego przy zakupie motocykla warto jest też od razu pomyśleć o zakupie odzieży dedykowanej motocyklistom.

Szczecińska drogówka w minioną niedzielę przeprowadziła działania „Motocykl”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkadziesiąt jednośladów, niestety nie wszyscy motocykliści posiadali uprawnienia do kierowania tego typu pojazdami. Taka kontrola kończyła się holowaniem motocykla oraz mandatem.

Policjanci rozdawali również motocyklistom ulotki powstałe podczas kampanii profilaktycznej skierowanej do motocyklistów pod hasłem „Nie bądź pierwszy po tamtej stronie - kieruj się życiem”.

 

asp. sztab. Marta Kucharska/ZKS KMP

  • Napis akcji profilaktycznej - Kieruj się życiem
  • Patrole policyjnych motocyklistów
  • Policjanci na motocyklach
  • Policjanci pełniący służbę na motocyklach
  • fotografia ulotki profilaktycznej z kampanii pn.: "Nie bądź pierwszy po tamtej stronie"