PYROMAGIC 2019 – było bezpiecznie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

PYROMAGIC 2019 – było bezpiecznie

Dwudniowe obchody Festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC 2019 przebiegły spokojnie. Szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej oraz Oddziału Prewencji Policji współdziałając z innymi służbami odpowiedzialnymi zadbali o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i osób odwiedzających w tych dniach Szczecin.

Miniony weekend to czas wytężonej pracy mundurowych. Policyjne patrole były widoczne nie tylko na szczecińskich ulicach i nadodrzańskich bulwarach, ale oczywiście w łodziach. W pilnowaniu bezpieczeństwa pomagał mundurowym system miejskiego monitoringu i nieumundurowani funkcjonariusze .

Z uwagi na charakter tej plenerowej imprezy, wzorem lat minionych, w wyznaczonych miejscach ustawione były betonowe zapory, które zabezpieczały teren przeznaczony dla spacerujących gości Festiwalu PYROMAGIC 2019.

Każdego dnia w rejon imprezy i na drogi dojazdowe kierowani byli policjanci z pionu kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego, przewodników psów służbowych, a także w łodziach motorowych. Dodatkowo codziennie wraz z policjantami służbę pełnili funkcjonariusze z innych podmiotów, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Podczas zabezpieczenia imprezy funkcjonowały posterunki przesiewowe, gdzie przeprowadzane były kontrole bagażu. W trakcie tych czynności funkcjonariusze min. zatrzymali osoby posiadające środki odurzające oraz przedmioty zabronione.

Na tarasie Hakena i Łasztowni funkcjonowały policyjne punkty informacyjne i opieki nad dziećmi. Policjanci reagowali również na wszelkie naruszenia prawa i popełniane wykroczenia.

Profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich współpracujących ze sobą służb zapewniły bezpieczeństwo w czasie Festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC 2019, co skutkowało brakiem poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

 

ZP KWP/ZKS KMP

  • Policjant na tle sztucznych ogni
  • Posterunek kontrolno - blokadowy ul. Jarowita
  • Posterunek kontrolno-blokadowy ul. Jarowita
  • Policjanci podczas czynności legitymowania
  • Policjanci ruchu drogowego strzegący porządku na drodze dojazdowej na teren imprezy
  • Policjanci patrolujący bulwary
  • Policjanci podczas interwencji
  • Policjanci patrolujący Łasztownię
  • Policjanci na tle fajerwerków

Opis filmu: Film prezentujący pracę policjantów podczas Festiwalu Pyromagic 2019

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.53 MB)