Aktualności

Szczecińska grupa SPEED z powodzeniem eliminuje niebezpiecznych kierujących z dróg

Funkcjonariusze ruchu drogowego szczecińskiej komendy, którzy pracują w ramach grupy „SPEED”, w trakcie pełnienia służby w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli w pewnym momencie pędzące z dużą prędkością auto marki Audi. Kierowca tego pojazdu rażąco przekroczył dozwoloną prędkość, a także popełnił inne wykroczenia. Teraz odpowie przed sądem.

Policjanci działający w grupie „SPEED” bez ustanku realizują zadania, do których zostali powołani, dbając tym samym o bezpieczeństwo osób podróżujących po szczecińskich drogach. Mundurowi ze szczecińskiej drogówki podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy swoim zachowaniem rażąco naruszają obowiązujące przepisy, tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Jednym z takich kierowców był 31-letni mieszkaniec Stargardu, którego jazdę przerwali funkcjonariusze. Mężczyzna pędził ul. Zwierzyniecką oraz Szosą Stargardzką z prędkością o ponad 100 km/h wyższą niż dozwolona. W związku z rażącym naruszeniem przepisów policjanci odstąpili od ukarania mandatem karnym, kierując wniosek do sądu o ukaranie, a także orzeczenie o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Podobną niefrasobliwością wykazał się inny kierujący pojazdem marki Peugeot na Trasie Zamkowej. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.


 

ZKS KMP

Film Speed

Opis filmu: Policjanci działający w grupie „SPEED” bez ustanku realizują zadania, do których zostali powołani, dbając tym samym o bezpieczeństwo osób podróżujących po szczecińskich drogach.

Pobierz plik Speed (format mp4 - rozmiar 42.96 MB)