Aktualności

„Moja pierwsza edukacja prawna” - policjanci z komisariatu Nad Odrą rozpoczęli nowy cykl spotkań

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół na terenie KP Szczecin nad Odrą funkcjonariusze rozpoczęli cykl spotkań profilaktycznych pn.: "Moja pierwsza edukacja prawna". Prelekcje w celu zniwelowania i ograniczania przestępczości nieletnich oraz przeciwdziałaniu demoralizacji małoletnich odbyły się w Szkole nr 35 przy ul. Świętoborzyców.

W pierwszej kolejności działaniami objęte zostały klasy VIII, gdzie na spotkaniach uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi przepisami ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, kodeksu postępowania karnego oraz kodeksu karnego i wykroczeń.

Młodzież poznała podstawowe pojęcia takie jak: demoralizacja, czyn karalny, przestępstwo i wykroczenie a także konsekwencje prawne, które będą ponosić za ich popełnienie. W związku z omawianym tematem poruszona została również kwestia sposobów prawidłowego reagowania na wszelkie przypadki łamania przepisów. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, o czym świadczyła duża aktywność podczas prelekcji i ilość zapytań. „Moja pierwsza edukacja prawna” będzie kontynuowana w kolejnych placówkach szkolnych.

 

Asp. Magdalena Łykowska/ZKS KMP

  • Policjantka podczas prelekcji w SP nr 35 przy ul. Świętoborzyców
  • Policjantka podczas prelekcji w SP nr 35 przy ul. Świętoborzyców