Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” w dzielnicy Pogodno – policjanci prowadzili działania profilaktyczne

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 przy ul. Zawadzkiego w Szczecinie mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z policjantami z Komisariatu Szczecin Pogodno. W obecności pedagoga szkolnego oraz wychowawców nauczania początkowego odbyły się prelekcje w ramach działań „Bezpieczna Droga do Szkoły.

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku, policjanci prowadzą nie tylko wzmożone działania kontrolno-prewencyjne, ale także działania profilaktyczne. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na spotkania z rodzicami oraz na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi. Z taką wizytą udali się policjanci Komisariatu Szczecin Pogodno do Szkoły Podstawowej nr 45 przy ul. Zawadzkiego.

Zajęcia z policjantami zachęciły dzieci do poznawania zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze z Pogodna poza omówieniem najważniejszych przepisów, udzielili dzieciom porad praktycznych oraz wskazali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły.

 

ZKS KMP

  • Policjant podczas prelekcji na temat bezpiecznej drogi do szkoły
  • policjant podczas prelekcji na temat bezpiecznej drogi do szkoły