Aktualności

Kilkunastu piratów drogowych wyeliminowali wczoraj policjanci ze szczecińskiej drogówki

Nadmierna prędkość, nietrzeźwi kierujący, sprawcy zdarzeń drogowych – to bilans szesnastu zatrzymanych praw jazdy w ciągu jednego dnia. Skrajną nieodpowiedzialnością i lekceważeniem przepisów wykazali się Ci, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Wczoraj w godzinach porannych mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie już po kilku minutach służby zatrzymali pierwszych kierowców łamiących przepisy.

Poranek nie dla wszystkich kierujących był trzeźwy. Funkcjonariusze na ul. Dąbrowskiego, Pyrzyckiej oraz w rejonie Wiosny Ludów zatrzymali kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków, w tym mężczyznę nieposiadającego uprawnień, który „wydmuchał” ponad promil.

Swoje blankiety praw jazdy stracili również sprawcy zdarzeń drogowych obsługiwanych przez funkcjonariuszy. Kierowco! Bądź świadomy, że powodując kolizję lub wypadek stwarzasz zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co policjant może zatrzymać Ci prawo jazdy.

Pamiętajmy, że krótki dzień, wcześnie zapadający zmierzch, czy gwałtowne zmiany temperatur w okresie przejściowym mogą powodować dekoncentrację, dlatego zanim rozpoczniemy manewr skrętu, wyprzedzania, omijania, czy zmiany pasa bądź kierunku ruchu, upewnijmy się, że mamy dobrą widoczność, wystarczająca odległość, a swoim manewrem nie spowodujemy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, respektowanie przepisów i zdjęcie „nogi z gazu". Tylko wczoraj drogówka wyeliminowała z ruchu 12 kierujących, którzy nie zastosowali się do przepisów i przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o tzw. „50+”. Wśród nich znalazł się kierujący volkswagenem, który na ul. Struga poruszał się z prędkością 143 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 73 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.

 

ZKS KMP

  • policjant na drodze
  • zderzenie dwóch samochodów
  • zderzenie drogowe dwóch samochodów
  • zderzenie drogowe dwóch samochodów