Pies służbowy „Ile” na tropie włamywacza - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Pies służbowy „Ile” na tropie włamywacza

Niezawodny zmysł węchu kolejny raz doprowadził do zatrzymania sprawcy przestępstwa. „Ile” - bo tak wabi się pies służbowy, chwilę po dokonanej kradzieży z włamaniem zaprowadził swojego przewodnika do miejsca, w którym znajdował się włamywacz z kradzionym mieniem. 37 – latkowi zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjant z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych podczas nocnej służby ze swoim czworonożnym pupilem, zostali skierowani na interwencję dotyczącą włamania do pojazdu. Nieznany sprawca wybił szybę w samochodzie i ukradł z jego wnętrza narzędzia. Łączna suma strat wynosi około 1.500 złotych.

Precyzyjny zmysł węchu „Ile”, po kilkuset metrach doprowadził do namiotu, przy którym leżały kradzione przedmioty. W środku zaś znajdował się mężczyzna, przy którym policjant ujawnił kradzioną rzecz. Jak się okazało wszystkie znalezione przedmioty pochodziły z jednego przestępstwa.

Mundurowy niezwłocznie zatrzymał nietrzeźwego 37 – latka. Po jego wytrzeźwieniu policjanci z komisariatu Policji Pogodno przedstawili mu zarzut dotyczący artykułu 279§1 kodeksu karnego. Mężczyzna odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu od roku do lat 10 pozbawienia wolności.

 

 

ZKS KMP