Aktualności

Szczecińscy kryminalni po służbie zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

Blisko 4 lata za kratkami spędzi 37 – latek, który ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyznę zatrzymało dwóch kryminalnych, którzy w tym czasie byli na wolnym od służby. Szczecińscy policjanci wykazali się zaangażowaniem oraz dużą czujnością.

Jest to już kolejny przykład wzorowej postawy szczecińskich funkcjonariuszy, którzy również po służbie wypełniają słowa roty ślubowania i pokazują, że policjantem jest się całą dobę, bez względu na okoliczności.

Tym razem dwóch kryminalnych z komisariatu Policji Śródmieście i Niebuszewo, którzy na co dzień pracują w Zespole Poszukiwań oraz do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, wykazało się wzorową postawą zatrzymując poszukiwanego. Policjanci w czasie wolnym od służby zauważyli mężczyznę podejrzewanego o dokonanie przestępstwa związanego z przywłaszczeniem mienia. Ponadto był on również poszukiwany przez sądy do obycia kary kilku lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.

Kryminalni bez chwili zastanowienia podjęli interwencję i zatrzymali 37 – latka. Chwilę później na miejsce przyjechali mundurowi, którzy przejęli poszukiwanego. Zatrzymany resztę dnia spędził w policyjnym areszcie, kolejne już w Zakładzie Karnym.

 

ZKS KMP