Aktualności

„Narkotyki i dopalacze zabijają” – profilaktyczne działania policjantów z Niebuszewa

Z kolejną wizytą profilaktyczną policjanci Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo odwiedzili młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 67 przy ul. Wielkopolskiej w Szczecinie. Jednym z głównych tematów spotkania były zagrożenia płynące z zażywania dopalaczy.

Podczas spotkania została poruszona tematyka zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających tzw. dopalaczy, a także konsekwencji zdrowotnych i prawnych jakie za sobą niesie zażywanie narkotyków. W ramach prelekcji został zaprezentowany materiał filmowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Policjanci podczas prelekcji przypomnieli, że dopalacze to poważne zagrożenie dla życia i zdrowia, a także są to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływając tym samym negatywnie na pracę mózgu. Funkcjonariusze przestrzegali, że dopalacze mają postać tabletek, kadzidełek, naklejek, a ich niebezpieczeństwo zażywania wynika z faktu, że skład chemiczny jest nieznany i może być poddawany modyfikacjom, przez co nie wiadomo jak zareaguje nasz organizm.

Tego typu spotkania będą kontynuowane przez policjantów z Niebuszewa.

 

sierż. sztab. Tomasz Biegun/ ZKS KMP

  • Policjant podczas prelekcji z uczniami z SP 67
  • Policjant podczas prelekcji w SP 67