Aktualności

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zaprasza na debatę społeczną. Stan bezpieczeństwa na drogach, zmniejszenie liczby powstających zdarzeń drogowych oraz minimalizacja ich skutków jest priorytetowym zdaniem wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Zdarzenia drogowe, a przede wszystkim wypadki, w których dochodzi często do uszczerbku zdrowia człowieka lub utraty życia oraz strat materialnych stanowią istotny problem współczesnej cywilizacji.

Debata społeczna jest doskonałą formą komunikacji ze społeczeństwem w sprawach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Umożliwia poznanie problemów oraz oczekiwań lokalnej społeczności, a także włącza obywateli w wypracowanie sposobów eliminacji występujących zagrożeń.

Z roku na rok można zaobserwować na drogach miasta Szczecin wzrost ilości osób, które poruszają się jednośladami, zarówno motocyklami, motorowerami czy też rowerami. Łatwo zauważyć także rosnącą liczbę punktów wypożyczalni rowerów miejskich. Od kwietnia tego roku zaczęła również funkcjonować w Szczecinie wypożyczalnia motorowerów. Dużą popularnością w tym roku cieszą się również elektryczne hulajnogi, które podbiły największe miasta w Polsce, w tym również Szczecin.

We wtorek, 03.12.2019r. w godz. 17:00-19:00 w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie (sala odpraw, pok. nr 122) przy ul. Kaszubskiej 35 odbędzie się debata społeczna na temat bezpieczeństwa kierujących jednośladami.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP