Aktualności

Trzy miesiące aresztu za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, którego zatrzymali kryminalni z Niebuszewa. 32 – latek posiadał blisko 1 kg zabronionych ustawą substancji. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin – Niebuszewo, dzięki dobremu rozpoznaniu ustalili, że 32 – letni szczecinianin posiada zabronione ustawą środki odurzające.

Podczas prowadzonej obserwacji funkcjonariusze zauważyli na klatce schodowej mężczyznę idącego w samych skarpetkach, odpowiadającego rysopisowi mężczyźnie, który może posiadać narkotyki. Na widok kryminalnych podejrzewany gwałtownie zmienił kierunek marszu.

Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do legitymowania podejrzanie zachowującego się szczecinianina, od którego wyraźnie wyczuwalny był zapach narkotyków. Zachowanie mężczyzny budziło podejrzenia policjantów, którzy dokonali również lustracji mieszkania zajmowanego przez 32 latka.

Podczas wykonywanych na miejscu czynności kryminalni w łazience zabezpieczyli reklamówkę, w której znajdowały się trzy mniejsze woreczki wypełnione białym proszkiem. Ponadto w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli również dwa przedmioty przypominające broń palną oraz wagę elektroniczną. Wstępne badania zabezpieczonych substancji potwierdziły, że biały proszek w ilości blisko 1 kg to amfetamina.

32 – latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

ZKS KMP