Aktualności

Akcja świąteczna „Niebieski Mikołaj” w Szczecinie

Funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w ramach jednej z mini akcji świątecznych udały się na spotkanie do Stowarzyszenia Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych przy ul. Przyszłości w Szczecinie. Na zakończenie spotkania, jak przystało na „Niebieskiego Mikołaja” każdy otrzymał słodki upominek, który z pewnością dodatkowo umilił mu resztę dnia.

Spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej wyglądało nieco inaczej niż zwykle. Odbyły się zajęcia profilaktyczne, podczas których funkcjonariuszki przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Poruszony został zarówno temat pieszych jak i rowerzystów. Nie zabrakło także rozmowy nawiązującej do zdarzeń na drodze, do których dochodzi z powodu braku uwagi i nadmiernego skupienia na telefonie komórkowym.

W trakcie zajęć wykorzystano materiał multimedialny z kampanii społecznych w ramach fonoholizmu. Po części edukacyjno - informacyjnej, funkcjonariuszki spytały czy ktoś z uczestników chciałaby zostać policjantem. Osoby które wyraziły taką chęć, miały taką możliwość – choć na chwilę… Nie ma słów, które mogłyby przekazać emocje i radość tych, którzy mięli możliwość założyć mundur policyjny. Jak niewiele wystarczy żeby dać szczęście drugiemu człowiekowi…

Spotkania z osobami, które zmagają się każdego dnia z niepełnosprawnością mają niezwykły charakter, każde z nich jest nacechowane wieloma pozytywnymi emocjami i pozostaje długo w pamięci – nie tylko samych odbiorców.

 

sierż.sztab. Monika Malińska/ZKS KMP

  • Policjantka podczas prelekcji w ramach mini akcji
  • Policjantka podczas prelekcji w ramach mini akcji
  • Policjantki podczas prelekcji w ramach mini akcji
  • Policjantka podczas prelekcji w ramach mini akcji