Niecodzienny pilotaż szczecińskiej drogówki - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Niecodzienny pilotaż szczecińskiej drogówki

Wczoraj na ulicach naszego miasta można było zauważyć bardzo dużą liczbę osób, które były przebrane za Mikołaja oraz poruszały się na motocyklach. To już kolejny raz w naszym mieście można było spotkać taki Mikołajkowy korowód. Nad jego bezpieczeństwem czuwali również szczecińscy policjanci.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji mieli przyjemność prowadzić pilotaż Motomikołajów. Organizatorem przejazdu było stowarzyszenie Motocykliści dla dzieci. Osoby, które brały udział w przejeździe łączy wspólna pasja do jednośladów, ale również wielka chęć niesienia pomocy innym.

Motocykliści ok. godz. 12:00 zebrali się na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Głównym celem spotkania Motomikołajów było dojechanie do szpitala w Zdrojach, gdzie następnie Mikołaje odwiedzili przebywające tam dzieci oraz wręczyli im prezenty z okazji Mikołajek. W czasie przejazdu motocyklistów ulicami naszego miasta można było spotkać przechodniów, którzy z zachwytem zatrzymywali się i obserwowali to co się dzieje. Niektórzy z nich wyciągali swoje telefony, żeby upamiętnić taki piękny przejazd. Zarówno Motomikołaje, jak osoby, które ich obserwowały pozdrawiali się w czasie przejazdu serdecznym uśmiechem lub machaniem ręką do siebie nawzajem. Mikołajkowy przejazd wśród mieszkańców Szczecina wzbudził bardzo dużo pozytywnej energii.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

  • Motomikołaje w Szczecinie
  • Motomikołaje w Szczecinie
  • Motomikołaje w Szczecinie
  • Motomikołaje w Szczecinie w asyście policjantów z Ruchu Drogowego
  • Motomikołaje w Szczecinie w asyście policjantów Ruchu Drogowego