Aktualności

Policjanci zabezpieczyli ponad ćwierć kilograma narkotyków

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 30 – latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 200 gramów amfetaminy i ponad 130 gramów marihuany. Szczecinianin trafił do policyjnego aresztu a następnie usłyszał zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Szczecinie na podstawie pracy operacyjnej i poczynionych ustaleń wytypowali adres, gdzie miały być przechowywane znaczne ilości środków odurzających.
Przeszukanie jednego z mieszkań  znajdującego się na terenie Prawobrzeża potwierdziły wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy.
Policjanci znaleźli w plecaku  i w walizce z narzędziami  pojemniki z suszem roślinnym , natomiast w lodówce znajdował się słoik z amfetaminą.
Kryminalni zabezpieczyli znalezione substancje, wagę elektroniczną i ponad 16 tys. zł. w gotówce.
W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 30 – letniego mieszkańca Szczecina, który trafił do policyjnego aresztu.
Badania zabezpieczonych substancji wykazały, że jest to blisko 200 gramów amfetaminy i 130 gramów marihuany.
Policjanci z Dąbia zebrali materiał dowodowy pozwalający na postawienie 30 – latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków.
Mężczyzna znany jest Policji, wcześniej wchodził w konflikt z prawem, również za podobne przestępstwa.
Prokurator po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym  zastosował wobec podejrzanego dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie za popełnione przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Irena Kornicz