Aktualności

Ukrywali się przed organami ścigania, wpadli podczas akcji „Bezpieczne Osiedle”

Na terenie Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo w godzinach popołudniowo - wieczornych dzielnicowi, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, funkcjonariusze Oddziału Prewencji oraz przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej brali udział w grudniowych działaniach mających na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku w szczecińskiej dzielnicy Niebuszewo.

W trakcie przeprowadzonych działań policjanci skontrolowali miejsca wskazane przez mieszkańców z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, które wymagają nadzoru mundurowych. Znalazły się tam również miejsca, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze ujawnili i rozliczyli sprawców czynów zabronionych. Najczęściej były to wykroczenia porządkowe, a także w ruchu drogowym. Ponadto sprawdzono trzeźwość kierujących.

Mundurowi dokonali wielu kontroli miejsc zagrożonych, w tym kontroli sklepów i rejonu szkół. W wyniku dobrego rozpoznania, podczas działań funkcjonariusze dokonali zatrzymania 3 osób poszukiwanych, które najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

 

nadkom. Tomasz Tytonik/ZKS KMP

  • Mężczyzna z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu
  • Funkcjonariusze podczas działań bezpieczne osiedle