Aktualności

Jeden z zakazem prowadzenia pojazdów, drugi poszukiwany – zatrzymani przez policyjnych „Wodniaków”

Policjanci Referatu Wodnego KMP w Szczecinie w czasie patrolowania akwenu w okolicach mostu Brdowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy rozstawiali sieci w torze wodnym, wbrew zakazowi wydanemu przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie. Z ośmiu sieci zdążyli rozstawić trzy, o łącznej długości 150 m. Ryby złapane w sieć zostały wpuszczone do wody.

W działaniach uczestniczył Inspektor Rybołówstwa Morskiego. Podczas kontroli okazało się, że kierujący łodzią posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd, drugi natomiast poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci we współpracy ze Społeczną Strażą Rybacką kontrolowali w rejonie Parnicy wędkarzy pod kątem posiadanych uprawnień. U jednego z wędkarzy ujawniono niewymiarowe ryby, za które został ukarany mandatem.

Wspólne patrole z Inspektorem Rybołówstwa Morskiego oraz Społeczną Strażą Rybacką są bardo ważnym aspektem w zakresie walki z przestępczością, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie na ryby.

 

nadkom. M. Kłosiński/ZKS KMP

  • Policyjny patrol wodny