Aktualności

Szczecińska Policja kolejny raz uderzyła w przestępczość narkotykową

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Szczecinie zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany na terenie miasta. 25 – letni mężczyzna podejrzany o narkotykowy proceder usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W tej chwili przebywa w areszcie.

Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową na jednej z ulic w prawobrzeżnej części miasta wylegitymowali mężczyznę, który wyglądem pasował do osoby będącej w ich zainteresowaniu. Wcześniejsze ustalenia wskazywały, że mieszkający tam mężczyzna może mieć związek z obrotem narkotykami.

25 – latek wobec którego policjanci podjęli interwencję zaprosił funkcjonariuszy na teren swojej pobliskiej posesji, ponieważ tam znajdował się jego dokument tożsamości.

Funkcjonariusze znajdując się na nieruchomości poczuli silną, charakterystyczną woń narkotyków. W związku z tym postanowili sprawdzić pomieszczenia gospodarcze użytkowane przez szczecinianina oraz przyległy teren. Czujność oraz spostrzegawczość kryminalnych i tym razem nie zawiodła. Policjanci zabezpieczyli 11 krzewów marihuany oraz blisko 900 gramów naziemnych roślin konopi.

We wnętrzu piwnicy znajdowało się miejsce do uprawy marihuany zaopatrzone w specjalne lampy oraz doniczki do uprawy nielegalnych substancji. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli trzy wagi elektroniczne oraz gotówkę w kwocie 1000 złotych.

25 – letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec szczecinianina tymczasowy areszt. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ZKS KMP

  • krzew konopi
  • miejsce do uprawy narkotyków
  • miejsce do uprawy narkotyków
Ładowanie odtwarzacza...