Aktualności

Kierowco - „ Nie zabijaj”. Działania profilaktyczne prowadzone przez szczecińską drogówkę

Za nami długi świąteczny weekend. Większość z nas ten świąteczny czas spędzała w rodzinnym gronie. Mimo świątecznego czasu policjanci pełnili służbę w Święta Bożego Narodzenia, czuwając nad naszym bezpieczeństwem na drogach naszego miasta.

W dniu 25 grudnia 2019r. w Szczecinie odbyły się działania „Nie zabijaj”, które są koordynowane przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Działania pod nazwa „Nie zabijaj” mają przede wszystkim na celu uświadomienie kierującym, że powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz stosować się do znaków i sygnałów drogowych. W czasie jazdy powinniśmy zwracać uwagę na znaki drogowe, ponieważ często następują zmiany w organizacji ruchu drogowego. Niestety kierowcy najczęściej jeżdżą na tzw. „pamięć” i tu często popełniają błąd, który może doprowadzić do zdarzenia drogowego.

W czasie prowadzonych działań „Nie zabijaj” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie również sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy. W trakcie prowadzonych interwencji, policjanci przeprowadzali rozmowy uświadamiające kierowców jaki duży wpływ na nasze bezpieczeństwo ma prędkość z jaką poruszamy się na drodze. Warunki atmosferyczne plus nadmierna prędkość często sprzyjają powstawaniu wypadków drogowych.

Podczas akcji „Nie zabijaj” był również sprawdzany stan trzeźwości kierujących. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w okresie świątecznym ujawnili niestety nietrzeźwych kierujących. Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z konsekwencji prawnych jakie niesie za sobą jazda w stanie nietrzeźwości.

Wybierając się w podróż samochodem bądźmy wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi. Stosujmy się do przepisów oraz znaków drogowych. Poruszajmy się z dopuszczalną prędkością na drodze. Stosujmy te zasady, a dzięki nim bezpiecznie dotrzemy do celu.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowców
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowców
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowców
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowców
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowców
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowców