Cyber - bezpieczni w SP 12 - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Cyber - bezpieczni w SP 12

W ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla”, w Szkole Podstawowej Nr 12 w Szczecinie znajdującej się przy ul. Floriana Szarego, funkcjonariusz KMP przeprowadził pogadankę z uczniami klas siódmych i ósmych. Tematem spotkania były zagrożenia i konsekwencje prawne wynikające z korzystania z internetu

Tajniki świata internetu i nowoczesnej elektroniki z pozoru wydają się nie nastręczać problemów młodym ludziom Niestety to tylko pozory. Internet to tak olbrzymia przestrzeń, że niejeden dorosły znawca tematu mógłby się w nim pogubić. Wśród czyhających na nas pułapek, pomimo wielu zalet, które daje nam dostęp do sieci, znajdują się takie, które mogą skrzywdzić nie tylko rodziców małoletnich ale i ich pociechy. W dzisiejszych czasach łatwo narazić się na kradzież pieniędzy, danych czy tożsamości w Internecie. Niestety również małoletni użytkownicy sieci mogą stać się ofiarą groomingu lub sextoringu. Dlatego tak ważna jest rozmowa na temat bezpiecznych zachowań w Internecie i prowadzenie działań profilaktycznych w tym zakresie.

Od przeszło dwunastu lat Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w ramach Programu profilaktycznego Cyberdzungla spotykają się z małoletnimi uczniami szkół oraz ich rodzicami i nauczycielami aby przybliżać im tematykę bezpieczeństwa w internecie. W kończącym się tygodniu spotkania dotyczące bezpieczeństwa zorganizowano w Szkole Podstawowej Nr 12 w Szczecinie znajdującej się przy ul. Floriana Szarego. W czasie prelekcji poruszono nie tylko tematykę bezpieczeństwa, przestrzegano również uczniów przed konsekwencjami prawnymi które czekają na sprawców przestępstw, wykroczeń i czynów karalnych, których dopuszczają się w Internecie. Omówiono również kwestie bezpieczeństwa związane ze zbliżającymi się feriami zimowymi.

 

podkom. Michał Sroka/ZKS KMP

  • cyberdżungla w SP 12
  • cyberdżungla w SP 12
  • cyberdżungla w SP 12