Aktualności

Bezpieczne ferie 2020 razem z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie

Od 10 stycznia trwają ogólnopolskie działania „Bezpieczne ferie”. W województwie zachodniopomorskim ferie zimowe odbędą się w lutym. Mimo to już przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas podróży. Dla policjantów szczecińskiej drogówki czas ferii jest okresem wzmożonych działań.

Ferie to także czas wyjazdów autobusem na zorganizowany wypoczynek. Aby taka podróż była bezpieczna zadbajmy o to, aby autobus oraz kierowca zostali sprawdzeni przez policjantów. Oprócz trzeźwości kierujących mundurowi sprawdzą stan techniczny pojazdu. Każdy rodzic lub też opiekun może zgłosić potrzebę kontroli autobusu w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pod numerem tel. 91-82-13-997. Kontrole autobusów przeprowadzane są w godz. 6:30-10:00 przy ul. Sambora w Szczecinie.

W ramach działań „Bezpieczne ferie” funkcjonariusze przypominają uczniom o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Na prowadzonych półkoloniach w szkołach są organizowane spotkania z policjantami, którzy przypominają jak należy zachowywać się na stokach narciarskich bądź też na lodowiskach. Funkcjonariusze omawiają również co należy zrobić jeżeli mamy kontakt z obcą osobą, której nie znamy oraz co zrobić gdy zgubimy się w tłumie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podczas ferii zimowych będą zwracać uwagę przede wszystkim na stan trzeźwości kierujących oraz to, z jaką prędkością będziemy się poruszać. Pod czujnym okiem szczecińskiej drogówki będzie również to, w jaki sposób przewozimy naszych pasażerów. Mundurowi sprawdzą, czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. Policjanci będą zwracać uwagę w jaki sposób przewozimy bagaż w naszych samochodach.

Wsiadając za kierownicę bądźmy przede wszystkim wypoczęci i trzeźwi, pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz fotelikach dla najmłodszych . Stosujmy się do ograniczeń prędkości, które są na drogach oraz dostosowaniu prędkości do panujących warunków ruchu. Z dopuszczalną prędkością również dojedziemy do celu. Nie zapomnijmy o zachowaniu ostrożności oraz szanujmy prawa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

  • Bezpieczne ferie 2020
  • Bezpieczne ferie 2020
  • Bezpieczne ferie 2020
  • Bezpieczne ferie 2020
  • Bezpieczne ferie 2020