Przed feriami o bezpieczeństwie w internecie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Przed feriami o bezpieczeństwie w internecie

Już niedługo uczniowie szkół z naszego województwa rozpoczną zimowy wypoczynek. Część z nich spędzi ten czas aktywnie poza domem, a część zasiądzie do komputerów, tabletów i telefonów, aby przenieść się w wirtualny świat. W ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla”, w SP nr 74 funkcjonariusz KMP przeprowadził pogadanki z uczniami klas szóstych. Tematem spotkania były zagrożenia i konsekwencje prawne wynikające z korzystania z internetu.

Tajniki tego świata z pozoru wydają się nie dostarczać problemów młodym ludziom, niestety to tylko pozory. Internet to tak olbrzymia przestrzeń, że niejeden dorosły znawca tematu mógłby się w nim pogubić. Wśród czyhających na nas pułapek, pomimo wielu zalet, które daje nam dostęp do sieci, znajdują się takie, które mogą skrzywdzić nie tylko rodziców małoletnich ale i ich pociechy.

W dzisiejszych czasach łatwo narazić się na kradzież pieniędzy, danych czy tożsamości w internecie. Niestety również małoletni użytkownicy sieci mogą stać się ofiarą groomingu lub sextoringu. Dlatego tak ważna jest rozmowa na temat bezpiecznych zachowań w „sieci” i prowadzenie działań profilaktycznych w tym zakresie.

W ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla”, w Szkole Podstawowej Nr 74 w Szczecinie znajdującej się przy ul. Seledynowej, funkcjonariusz KMP przeprowadził pogadanki z uczniami klas szóstych. Tematem spotkania były zagrożenia i konsekwencje prawne wynikające z korzystania z internetu.

Od ponad dwunastu lat Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w ramach Programu profilaktycznego Cyberdżungla spotykają się z małoletnimi uczniami szkół oraz ich rodzicami i nauczycielami, aby przybliżać im tematykę bezpieczeństwa w internecie. W czasie prelekcji poruszono nie tylko kwestię bezpieczeństwa, przestrzegano również uczniów przed konsekwencjami prawnymi, które czekają na sprawców przestępstw, wykroczeń i czynów karalnych, których dopuszczają się w internecie. Omówiono również kwestie bezpieczeństwa związane ze zbliżającymi się feriami zimowymi.

 

podkom. Michał Sroka/ZKS KMP

 

  • policjant w klasie z uczniami
  • policjant w klasie z uczniami
  • policjant w klasie z uczniami