W mieszkaniu miał ponad 40 gramów amfetaminy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

W mieszkaniu miał ponad 40 gramów amfetaminy

Zebrany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście materiał dowodowy pozwolił na postawienie 49 - letniemu zatrzymanemu zarzutu posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji. Za popełnione przestępstwo szczecinianinowi może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Zespołu Operacyjno - Rozpoznawczego Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komisariatu Policji Szczecin - Śródmieście  w trakcie prowadzonego rozpoznania wytypowali jedno z mieszkań, gdzie mogły być przechowywane środki odurzające.

Kryminalni pojechali pod ustalony adres i w dzielnicy Pomorzany przeszukali jedno z mieszkań budynku. W mieszkaniu znajdował się 49 - letni szczecinianin. Podczas przeszukania pomieszczeń, które zajmował mężczyzna policjanci znaleźli pochowane w rożnych miejscach narkotyki.

Po zaważeniu zabezpieczonych substancji okazało się, że jest to ponad 40 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego 49 - latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji i poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Irena Kornicz