Nietrzeźwa kierująca ukarana przez Sąd - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Nietrzeźwa kierująca ukarana przez Sąd

Szczeciński Sąd wydał w trybie przyśpieszonym wyrok w sprawie 36- latki, która kierowała samochodem marki Mitsubishi Colt mając prawie 0,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobietę zatrzymali w dzielnicy Żelechowo mundurowi ze szczecińskiej drogówki.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali w dzielnicy Żelechowo do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Mitsubishi Colt. Podczas sprawdzania okazało się, że 36- latka jest nietrzeźwa. Badanie wykazało w jej organizmie prawie 0,80 promila alkoholu.

Kierująca została zatrzymana w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwy.
Sąd po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie przez policjantów z Komisariatu Nad Odrą wydał w trybie przyśpieszonym wyrok. 
Kobieta ma trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd skazał 36- latkę także na cztery miesiące ograniczenia wolności, zobowiązując ją do wykonania we wskazanym okresie nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Dodatkowo Sąd zasądził na rzecz funduszu pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej świadczenie pieniężne w wysokości 5.000 złotych.

asp.szt. Anna Gembala