Aktualności

Omal nie doprowadził do tragedii na przejściu dla pieszych w centrum Szczecina – teraz odpowie przed sądem

W minionym tygodniu na skrzyżowaniu w centrum miasta jeden z kierowców zarejestrował bardzo niebezpieczne zdarzenie. Kierujący pojazdem osobowym rozpoczął w brawurowy sposób manewr wyprzedzania aut, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa grupie pieszych. W ostatnim momencie sprawca zahamował gwałtownie, doprowadzając do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a „pirat drogowy” za swoje zachowanie na drodze odpowie przed sądem.

Cała sytuacja została nagłośniona przez media, a autor nagrania nie powiadomił o tym fakcie policji. Mając utrudnione zadanie i dysponując jedynie materiałem umieszczonym w internecie, policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo z własnej inicjatywy, bez oficjalnego zgłoszenia dotarli do świadków zdarzenia i samego sprawcy. Mężczyzna w wyniku przeprowadzonych czynności przyznał się do winy oraz postanowił dobrowolnie poddać się karze grzywny 1500 zł. oraz zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy. Sprawa trafiła już do sądu.

Apelujemy do wszystkich świadków niebezpiecznych zdarzeń na drodze, by posiadając jakiekolwiek informacje, czy też nagrania, w pierwszej kolejności przesyłać je na policyjny adres: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl lub zgłaszać osobiście na najbliższym komisariacie. Prosimy również w celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, o przekazanie wraz z materiałem filmowym następujących informacji:

 

- data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),

- dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,

- dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy,

 

Żadne zgłoszenie nie zostanie pominięte, a przesyłając materiał na naszą skrzynkę zwiększymy szansę na szybką reakcję funkcjonariuszy i skuteczne działanie w walce z wszelkimi przejawami łamania prawa.

 

ZKS KMP