Aktualności

Półmetek ferii za nami, policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo udających się na zimowy wypoczynek

Ferie zimowe to czas relaksu i dobrej zabawy, natomiast dla policjantów to okres wzmożonej pracy. Półmetek ferii za nami, a w trosce o bezpieczne wyjazdy na zimowy wypoczynek oraz powroty do domu, szczecińscy policjanci prowadzą działania pn. „Bezpieczne ferie”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku zimowego między innymi poprzez kontrole autokarów wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Mundurowi zawracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagażu, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących i reagują na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Do tej pory skontrolowanych w Szczecinie zostało 8 autokarów – policjantów cieszy fakt, że nie mieli żadnych zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdów, ani stanu trzeźwości kierujących.

Działania będą kontynuowane na terenie Szczecina, a każda osoba chcąca zgłosić kontrolę autokaru może skontaktować się z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pod numerami telefonu: 91 821 39 97 lub 91 821 30 33.

ZKS KMP