W słoiku ukryła blisko 100 gramów amfetaminy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

W słoiku ukryła blisko 100 gramów amfetaminy

Zabezpieczone blisko 100 gramów amfetaminy, 11 tabletek ekstazy, waga elektroniczna i ponad 5 tysięcy złotych to efekt przeszukania jednego z mieszkań w centrum miasta. Policjanci z Niebuszewa zatrzymali do tej sprawy 30 – letnią mieszkankę Szczecina. Kobieta usłyszała zarzut zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo  na podstawie poczynionych ustaleń operacyjnych wytypowali jedno z mieszkań znajdujących się w centrum miasta, gdzie miała znajdować się znaczna ilość środków odurzających. 
Wczoraj w godzinach wieczornych kryminalni pojechali pod ustalony adres i przeszukali zajmowane przez 30 – latkę pomieszczenia. 
Kobieta wynajmowała to  mieszkanie. 

Podczas przeszukania  policjanci zabezpieczyli znaczną ilość środków psychotropowych . 
W kuchni na lodówce  funkcjonariusze znaleźli szklany słoik, w którym przechowywane było blisko 100 gramów  amfetaminy. Zabezpieczono też tam 11 tabletek ekstazy, wagę elektroniczną oraz metalowy młynek. 
Natomiast w pokoju w meblościance schowane było zawiniątko z suszem roślinnym. Kryminalni w mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli także 6 telefonów komórkowych i ponad  5 tys. złotych w gotówce. 
W tej sprawie zatrzymana została 30 – latka , wynajmująca  lokal.  
Kobieta przewieziona została do policyjnego aresztu a zabezpieczone substancje przekazano do specjalistycznych badań. 
Policjanci z Niebuszewa na podstawie zebranego materiału dowodowego postawili szczeciniance zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.
Kobieta znana jest funkcjonariuszom, już wcześniej wchodziła w konflikt z prawem. 

Dziś Prokurator zadecyduje o zastosowaniu wobec zatrzymanej środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. 30 – latce również tymczasowo zajęto mienie w wysokości ponad 4 tys. złotych. 
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za to przestępstwo podejrzanej  może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

st. asp. Irena Kornicz