Promocja zawodu Policjanta - zostań jednym z nas - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Promocja zawodu Policjanta - zostań jednym z nas

Ostatni rok nauki w szkole średniej to dla wielu młodych ludzi czas podjęcia trudnej decyzji dotyczącej ich przyszłości, a co za tym idzie ich pracy, którą będą chcieli podjąć. Poza intensywną nauką przed zbliżającym się egzaminem maturalnym uczniowie klas maturalnych muszą odpowiedzieć sobie na pytania: Jakie studia? Kim zostać? Jaką podjąć pracę? Z uwagi na to funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie kierują informację dotyczącą służby w Policji do przyszłych maturzystów.

W trakcie takiego spotkania opowiadają zainteresowanym uczniom szkół średnich o służbie i wymaganiach stawianych w trakcie procesu rekrutacji. Informują również o możliwości studiowania w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, która oferuje młodym ludziom połączenie służby w Policji z nauką i dalszym rozwojem.

W ostatnim czasie br. funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie spotkali się z uczniami klasy III Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV przy ul. Kopernika w Szczecinie, którym przekazali informacje dotyczące możliwości podjęcia służby w Policji. W trakcie spotkania przeprowadzonego w formie multimedialnej, rozmawiali nie tylko o procedurach doboru ale o samej służbie w różnych jej aspektach, proponując przyszłym absolwentom ciekawą i atrakcyjna pracę.

Kolejne tego typu spotkania przewidziane są dla uczniów klas maturalnych szkół mieszczących się na terenie Szczecina.

 

podkom. Michał Sroka/ZKS KMP