Aktualności

Jechali za szybko i stracili prawo jazdy - szczecińska grupa SPEED nie zwalnia tempa

Bezwzględni dla piratów drogowych, szybcy i profesjonalni – to policjanci szczecińskiej grupy SPEED, którzy nie zwalniają tempa. Tylko wczoraj zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się jazda pięciu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość.

Niejeden kierowca przekonał się o skuteczności działania policyjnej grupy SPEED, która powstała z myślą o wychwytywaniu niebezpiecznych, agresywnych zachowań na drodze. Stojący na straży bezpieczeństwa mundurowi, zatrzymali prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. „Piraci drogowi” poza utratą dokumentu na trzy miesiące, otrzymali również wysokie mandaty i punkty karne.

Niechlubny rekordzista kierujący fordem, przekroczył dopuszczalną prędkość o 96 km/h. Zatrzymany przez funkcjonariuszy na Moście Pionierów poruszał się z prędkością 166 km/h, gdzie obowiązuje limit do 70 km.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej nie dostosowanie do warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie dla nas samych jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.


 

ZKS KMP