Aktualności

Szczecińscy policjanci za pomocą najnowocześniejszego sprzętu kontrolują przestrzeganie przepisów związanych z wprowadzonym stanem epidemii

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń pilnują patrolujący Szczecin policjanci zarówno z pokładów radiowozów, łodzi służbowych, jak i policyjnego drona.

Szczecińscy mundurowi wspólnie z innymi służbami (Strażą Miejską oraz Żandarmerią Wojskową) kontrolują przestrzeganie wprowadzonych przepisów, związanych z wprowadzeniem stanu epidemii. W tych celach używają nie tylko sprzętu nagłaśniającego, ale również specjalnych dronów z wykwalifikowanymi operatorami. Wszystkie działania mają na celu przede wszystkim ograniczyć zjawiska grupowania się społeczności w miejscach rekreacyjno-wypoczynkowych, a także uświadomić obywateli jak ważne w tych dniach jest przestrzeganie obostrzeń.

Mundurowi zwracają uwagę na osoby grupujące się, przypominając, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Wszyscy Ci, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa, muszą liczyć się z konsekwencjami i karą grzywny.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.

 

ZKS KMP

Opis filmu: Szczecińscy policjanci za pomocą najnowocześniejszego sprzętu kontrolują przestrzeganie przepisów związanych z wprowadzonym stanem epidemii

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 49.09 MB)