Aktualności

Początek maja był na ulicach Szczecina bezpieczny – nie odnotowaliśmy żadnego wypadku

Zakończył się długi majowy weekend. Dla szczecińskich policjantów był to czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy brawurową, niezgodną z przepisami jazdą zagrażali innym użytkownikom dróg. Mundurowi podczas kontroli zwracali uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny i co najważniejsze na trzeźwość kierowców.

Od początku długiego majowego weekendu na drogach szczecina nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W wyniku prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 17 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas kontroli drogowych na terenie Szczecina wpadły również dwie osoby poszukiwane przez organy ścigania do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci przez trzy dni majówki zatrzymali 28 blankietów prawa jazdy, w tym 23 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 9 osób zdecydowało się wsiąść za kierownicę pojazdu, nie posiadając uprawnień do kierowania.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

 

ZKS KMP