Aktualności

Wiesz o miejscach zagrożonych w twojej okolicy? - zgłoś je za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Szczecińscy mundurowi zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki aplikacji możesz podzielić się z nami spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu twojego zamieszkania. Każda otrzymana informacja jest dla nas ważna i zawsze jest weryfikowania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która od blisko 4 lat pozwala na wymianę informacji o zagrożeniach pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Dzięki zgłoszeniom wiemy, jakie zagrożenia są dla mieszkańców najbardziej uciążliwe i w jakiej sferze należy podjąć współpracę z innymi podmiotami żeby je wyeliminować. Za pomocą tego narzędzia, każdy ma wpływ na to co dzieje się w jego miejscu zamieszkania, dlatego warto z niego korzystać

Współdziałanie społeczeństwa i Policji poprzez KMZB przynosi korzyści dla obu stron. Funkcjonariusze eliminują zagrożenia, a dzięki temu mieszkańcy czują się bezpiecznie. Szczecińscy policjanci wciąż propagują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa informując o jej możliwościach i efektach podejmowanych działań.

Od początku funkcjonowania aplikacji na terenie Szczecina naniesiono blisko 16 tysięcy zagrożeń w różnych kategoriach. Wśród zgłoszeń mieszkańców znajduje się prawie 9 tysięcy dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i blisko 7 tysięcy dotyczących bezpieczeństwa ogólnego. Funkcjonariusze kontrolujący wskazane przez mieszkańców miejsca potwierdzili dotychczas 50 % zagrożeń. Najwięcej z nich naniesiono w kategoriach dotyczących nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz przekraczania dozwolonej prędkości.

Pamiętajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

 

ZKS KMP