Aktualności

Trwa długi czerwcowy weekend – szczecińska „drogówka” apeluje o rozwagę

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, w kolejny długi weekend w tym roku sprawdzają stan trzeźwości kierujących na terenie naszego miasta. Mundurowi tylko wczoraj ujawnili 11 kierowców, którzy byli nietrzeźwi, 7, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Działania są prowadzone na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta.

Wczoraj szczecińscy Policjanci wzorem lat ubiegłych wzięli również udział w zabezpieczeniu głównych ciągów komunikacyjnych oraz tras procesji wiernych podczas nabożeństw z okazji święta Bożego Ciała.

Początek weekendowych działań dla szczecińskiej drogówki i pozostałych policjantów był bardzo pracowity. Zatrzymano kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Policjanci ujawnili również 2 kierowców, którzy mieli aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nie zatrzymali się do kontroli drogowej – jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności 2 lat. Tylko wczoraj funkcjonariusze przerwali również jazdę siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, dwóch, którzy

Pamiętajmy, że alkohol znacznie pogarsza naszą koordynację ruchową w związku z czym zmniejsza naszą szybkość na podjęcie jakiejkolwiek reakcji na drodze. Każda ilość spożytego alkoholu ma wpływ na nasz organizm oraz jego funkcjonowanie. Niektórzy kierowcy wychodzą z założenia, że mocna kawa, zimny prysznic czy tłusty posiłek postawią nas na nogi. Może być to mylne uczucie, że dobrze się czujemy i jesteśmy w stanie prowadzić samochód. To wszystko nie sprawi, że w ciągu sekundy wytrzeźwiejemy.

Apelujemy do wszystkich, aby zdjąć nogę z gazu, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, i pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź środka działającego podobnie Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości, sprawdźmy to na najbliższym komisariacie. To nic nie kosztuje, a może uratować życie Twoje i innych.

 

ZKS KMP

Opis filmu: Trwa długi czerwcowy weekend – szczecińska „drogówka” apeluje o rozwagę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.93 MB)