Kontrole infrastruktury zielonej przed wakacjami - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Kontrole infrastruktury zielonej przed wakacjami

W piątek 26 czerwca, kiedy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych odbiorą swoje szkolne świadectwa rozpocznie się okres szkolnych wakacji będący dla dzieci i młodzieży pomimo obecnie panującego stanu pandemii, czasem szczególnie radosnym, dającym możliwość wypoczynku. Wakacje to również okres wzmożonej ilości wyjazdów, spotkań, zabaw na świeżym powietrzu. Nie wszyscy najmłodsi mieszkańcy Szczecina będą mogli spędzać ten czas w taki sposób.

Część najmłodszych skorzysta ze zorganizowanych form letniego wypoczynku, które obwarowane będą niezbędnym reżimem sanitarnym. Wielu młodych ludzi będzie korzystało ze szczecińskiej infrastruktury wypoczynkowej nie tylko tej znajdującej się w zamkniętych obiektach ale również tej znajdującej się na świeżym powietrzu. Do ich dyspozycji będą nie tylko place zabaw , boiska, kąpieliska ale również obszary leśne, których nasze miasto nie jest pozbawione. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wypoczywających szczecińska Policja bezpośrednio przed rozpoczęciem wakacji dokonuje kontroli miejsc wakacyjnego wypoczynku w tym terenów zielonych.

W trakcie tych sprawdzeń policjanci już teraz rozmawiają z mieszkańcami naszego miasta na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji. Działania profilaktyczne skierowane są zarówno do najmłodszych mieszkańców szczecina jak i do nieco starszych, którzy często sprawują opiekę nad tymi najmłodszymi. Poruszane są kwestie bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu ale również nie brakuje rad odnośnie zabezpieczenia mienia w czasie wakacyjnych wyjazdów. Zasady się nie zmieniają, zmienia się tylko sposób ich przekazywania, który w dobie epidemii wymaga zachowania większego społecznego dystansu oraz innych niezbędnych środków sanitarnych.

 

podkom. Michał Sroka/ZKS KMP

  • Kontrole infrastruktury zielonej przed wakacjami
  • Kontrole infrastruktury zielonej przed wakacjami
  • Kontrole infrastruktury zielonej przed wakacjami