Bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji 2020 - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji 2020

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje 2020 - jest to czas wolny od nauki w szkole. W tym roku wakacje będą nieco inne, niż w poprzednich latach ze względu na panującą pandemię związaną z COVID- 19. Mimo wszystko wakacje charakteryzują się tym, że mamy wtedy dużo wolnego czasu wypełnionego zabawą oraz wypoczynkiem.

Podczas roku szkolnego 2019/20 policjanci szczecińskiej drogówki przeprowadzali szereg działań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Głównym celem wszelkiego rodzaju działań jest przede wszystkim dotarcie do świadomości dzieci jaki i dorosłych jakie niebezpieczeństwa mogą, a nie muszą nas spotkać na drodze.

Apelujemy do rodziców, dzieci, opiekunów o zachowanie zdrowego rozsądku podczas nadchodzących wakacji. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie przechodźmy na czerwonym świetle, nie przebiegajmy przez jezdnię na „skróty” oraz kiedy poruszamy się pieszo odłóżmy telefon komórkowy do torby lub plecaka i obserwujmy to co dzieję się dookoła nas na drodze.

Podczas podróżny samochodem pamiętajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa dotyczy to wszystkich pasażerów oraz kierowcy. Stosujmy się do ograniczeń prędkości na wyznaczonej trasie. Złota zasada „piłeś - nie jedź”. Jeżeli spożywamy alkohol nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, ponieważ odpowiadamy za życie swoje i innych.

Jeżeli wybieramy się na wycieczkę rowerową pamiętamy o założeniu kasku na głowę oraz dodatkowych ochraniaczy. Na rowerze również bądźmy widoczni, dlatego zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych w formie opasek lub też kamizelek odblaskowych.

 

Zróbmy wszystko żeby we wrześniu każdy z nas wrócił do szkoły cały i zdrowy.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP