Zwolnij! Wypoczywaj bezpiecznie. Bądź trzeźwy! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Zwolnij! Wypoczywaj bezpiecznie. Bądź trzeźwy!

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podczas wojewódzkich działań prędkość, przeprowadził również działania profilaktyczne dotyczące bezpiecznych wakacji.

Patrole szczecińskiej drogówki podczas działań „prędkość” były skierowane do służby przede wszystkim do kontroli dopuszczalnej prędkości z jaką poruszają się kierujący pojazdami. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze są wyposażeni w ręczne mierniki prędkości. W czasie działań prędkość są również wykorzystywane samochody wyposażone w wideorejestratory. W działaniach wzięła również udział grupa „ SPEED”.

W czasie kontroli drogowej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie rozdawali jednorazowe alkoholtesty. Od początku roku 2020, szczecińska drogówka ujawniła około 300 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi.

Pamiętajmy, że jazda po spożyciu alkoholu jest zabroniona. Alkohol pogarsza naszą koordynację ruchową, wpływa również negatywnie na nasz wzrok oraz słuch. Będąc pod wpływem alkoholu mamy przede wszystkim zmniejszoną szybkość na reakcje. Pamiętajmy również, że każda ilość alkoholu wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Okres wakacyjny często zachęca społeczeństwo do spożywania wysokoprocentowych trunków. Dlatego jeżeli dzień wcześniej odbyła się „ zakrapiana impreza”, sprawdźmy się na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niech te wakacje będą bezpieczne dla nas i naszych bliskich.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP