Aktualności

Wakacyjne zasady bezpieczeństwa dla mieszkańców Szczecina

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie prowadzą działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpośredniego odbiorcę. W zależności od wieku, przekazywane są informacje i materiały mające na celu podwyższenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.

Spotkania profilaktyczne prowadzone są nie tylko podczas zorganizowanego wypoczynku i terenach przywodnych czy kąpieliskach miejskich. Funkcjonariusze spotykają się z mieszkańcami także na terenach zielonych, gdzie często przebywają osoby w równym wieku. Jest to doskonała okazja do krótkiej rozmowy i przekazania materiałów informacyjno - edukacyjnych. Tak też było i tym razem.

Profilaktyka skierowana do osób starszych ukierunkowana była głównie na przypomnienie o zagrożeniach związanych z różnego rodzaju oszustwami, których ofiarami stają się w większości osoby starsze. Przypomniano jak należy postępować podczas upałów, jak należy zachować się w przypadku gdy dojdzie do przegrzania organizmu, ale najważniejsze, jak do tego nie dopuścić. Nie zabrakło także informacji jak właściwie zabezpieczyć mieszkanie, aby nie dać szansy włamywaczowi.

W przypadku osób małoletnich, profilaktyka była ukierunkowana na elementarne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać nie tylko podczas wakacji. Nie zabrakło także informacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą.

Podczas działań profilaktycznych przekazywane były także elementy odblaskowe.

 

sierż. szt. Monika Malińska/ZKS KMP