Event rowerowy ze szczecińską drogówką - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Event rowerowy ze szczecińską drogówką

Rowerem jeżdżą kilkulatki, nastolatki, młodzież i osoby dorosłe. Rower jest jednym z najbardziej rozwiniętych środków służących do przemieszczania się na świecie. Rowerzyści podobnie jak piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Dlatego, w trosce o własne bezpieczeństwo, powinni jeździć po drogach dla rowerów i poboczach, a po jezdniach dopiero gdy nie ma innego wyjścia. W ściśle określonych sytuacjach mogą także poruszać się po chodniku. O zasadach bezpieczeństwa i przestrzeganiu przepisów nigdy nie wolno zapominać.

Jazda na rowerze jest coraz to popularniejsza wśród każdej grupy wiekowej. W miniony weekend został zorganizowany „EVENT ROWEROWY” przy Galerii Gryf na ul. Wiosennej w Szczecinie. W spotkaniu wzięła również udział szczecińska drogówka.

Podczas spotkania policjantka przypominała uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie jazdy na rowerze. Funkcjonariusza omówiła również w co powinien być wyposażony rower oraz osoba nim kierująca. W ramach realizacji kampanii Zachodniopomorskiej Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa pod nazwą „EKO - BEZPIECZNI” przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie uczestnikom festynu były wręczane elementy odblaskowe w postaci opasek oraz pokrowców na plecak. Policjantka najmłodszym rowerzystom wręczała tzw. poradnik rowerzysty w którym znajdują się ciekawostki związane z przepisami ruchu drogowego, które dotyczą kierujących jednośladem.

Osoby które były na spotkaniu mogły spróbować swoich sił pokonując rowerowy tor przeszkód. W czasie spotkania można było również skorzystać z darmowego serwisu rowerowego, który był na miejscu.

Pamiętajmy o tym, że jazda na rowerze ma być nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna.

 

st.sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP