Aktualności

Szczeciński policjant po służbie zatrzymał złodziei

Szybka reakcja sierż. szt. Remigiusza Zatwarnickiego - szczecińskiego policjanta Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie będącego po służbie, pozwoliła na zatrzymanie dwóch złodziei słodyczy. Mężczyźni ukradli z marketu kilkadziesiąt sztuk opakowań słodyczy, po czym niezauważeni przez obsługę z niego wyszli.

Służba w Policji jest szczególna, bo policjantem jest się 24 godziny na dobę. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby, czy zdjęcia munduru. Przykładem tego jest wczorajsza sytuacja, która miała miejsce w jednym z marketów na terenie miasta.

Sierż. szt. Remigiusz Zatwarnicki po zakończonej służbie w trakcie zakupów zauważył jak dwóch mężczyzn kradnie kilkadziesiąt sztuk opakowań słodyczy, po czym niezauważeni przez obsługę sklepu z niego wychodzą.

Policjant podjął natychmiastową decyzję aby zatrzymać złodziei, informując o całej sytuacji Dyżurnego Miejskiego. W ten rejon został skierował umundurowany patrol funkcjonariuszy z Pogodna, będący w służbie. Już po krótkiej chwili dzięki profesjonalnej współpracy policjantów zaangażowanych w tę interwencję, dwóch mężczyzn ze skradzionym towarem zostało zatrzymanych. Odzyskany i nienaruszony towar wrócił na sklepową półkę, a sprawcy kradzieży zostali przez policjantów ukarani mandatami karnymi.

 

ZKS KMP