Aktualności

Czworonożni funkcjonariusze uczą bezpiecznych zachowań

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, przeprowadzili spotkanie profilaktyczne podczas zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży przy ulicy Przestrzennej 3 w Szczecinie.

To już kolejne spotkanie w „Domu Żeglarskim Mila”, gdzie odbywają się półkolonie na otwartej przestrzeni. Piękny zielony teren nie tylko cieszy oczy, ale i pozwala na organizacje spotkań. Podczas zorganizowanego wypoczynku letniego, osoby małoletnie mają możliwość spędzić czas w sposób aktywny, biorą także udział w zajęciach z nauki wiązania węzłów, pracach bosmańskich, oraz poznają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W ramach spotkania z funkcjonariuszami policji przypomniano o zasadach, których przestrzeganie jest nieodzownym elementem bezpieczeństwa zarówno nad wodą, w domu czy podczas zabaw z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

W spotkaniu uczestniczyli także czworonożni funkcjonariusze wraz ze swoimi przewodnikami. Andzia i Heniek podbili serca wszystkich uczestników spotkania. Przewodnicy opowiedzieli na czym polega służba z czworonogiem i jak wygląda jego szkolenie przed rozpoczęciem wspólnej drogi zawodowej. Nie zabrakło pokazów posłuszeństwa oraz przypomnienia o bezpiecznych zachowaniach podczas kontaktu z nieznajomym, agresywnym psem. Prawidłowe wykonanie bezpiecznych pozycji nadzorował sam Heniek. Podczas spotkania nie zabrakło także zabaw i wyścigów, których zwycięzcą był oczywiście czworonóg.

Na zakończenie spotkania przekazano opaski odblaskowe.


mł.asp. Monika Malińska/ZKS KMP