Świadomi i bezpieczni nad wodą - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Świadomi i bezpieczni nad wodą

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie wzięli udział w interdyscyplinarnym projekcie Szczecińskiej Agencji Artystycznej, pn. „Różanka Dzieciom”. W tym roku rodzinne warsztaty twórcze m.in. z zakresu teatru z elementami literatury, plastyki i muzyki odbywają się w każdą niedzielę na Wyspie Grodzkiej. Projekt potrwa do końca wakacji.

Z uwagi na charakter miejsca, nie mogło zabraknąć elementów związanych z bezpieczeństwem nad wodą. Funkcjonariusze przypominali w jaki sposób należy wypoczywać nad wodą, aby nie doszło do zdarzenia utraty zdrowia, a nawet życia. Jak należy się zachować i co zrobić w wypadku zaistniałego zdarzenia wyjaśnił i przedstawił Kierownik Referatu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych.

Warsztaty które przeprowadził funkcjonariusz cieszyły się zainteresowaniem najmłodszych, jak również i ich opiekunów. Zasady udzielania pomocy przedmedycznej składają się z wielu elementów, dlatego też każdy powinien utrwalać wiedzę w miarę możliwości. Nie każdy z nas ukończył kurs medyczny, a w momencie gdy jest świadkiem zdarzenia, musi udzielić pomocy drugiemu człowiekowi, niejednokrotnie „paraliżuje” nas strach. Przypominanie pewnych algorytmów postępowania, pozwoli wypracować wewnętrzny spokój i opanowanie w przedmiotowej sytuacji. Wszystkie osoby biorące czynny udział w warsztatach poprzez udzielanie odpowiedzi na zadane pytania, otrzymały podręczne zestawy do udzielenia doraźnej pomocy medycznej oraz elementarze przyrodnicze.

W ramach pracy twórczej, osoby małoletnie przygotowały odznaki policyjne na masie solnej. Każdy kto przekazał (być może) nowy wzór odznaki, otrzymał miłą niespodziankę.

Nie zabrakło także informacji na temat ogólnego bezpieczeństwa m.in. skierowanych do osób starszych oraz spędzających czas urlopu poza miejscem zamieszkania. Zwrócono uwagę na właściwe zabezpieczenie swojego mienia, a także nieodzowną i nieocenioną w tym zakresie pomoc sąsiedzką.

Akcja realizowana zastała w ramach ogólnopolskiego programu ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, projektu „Przyroda - naturalnie szanuję” oraz szczecińskiej akcji pn.”Jak zostać Królem i Królową plaży bez korony”.

Kolejne spotkanie z funkcjonariuszami Policji na Wyspie Grodzkiej odbędzie się 09.08.2020r.

Zapraszamy!


 

mł. asp. Monika Malińska/ZKS KMP