Aktualności

„Jak zostać Królem i Królową plaży bez korony” - spotkanie w Netto Arena w Szczecinie

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, przeprowadzili spotkanie profilaktyczne podczas zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Netto Arena przy ul. Szafera w Szczecinie.

W ramach spotkania z funkcjonariuszami Policji przypomniano o zasadach, których przestrzeganie jest nieodzownym elementem bezpieczeństwa zarówno nad wodą, w domu, czy podczas zabaw z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

W spotkaniu uczestniczyli także czworonożni funkcjonariusze wraz ze swoimi przewodnikami. Andzia i Heniek podbili serca wszystkich uczestników spotkania. Przewodnicy opowiedzieli na czym polega służba z czworonogiem i jak wygląda jego szkolenie przed rozpoczęciem wspólnej drogi zawodowej.

Nie zabrakło pokazów posłuszeństwa oraz przypomnienia o bezpiecznych zachowaniach podczas kontaktu z nieznajomym, agresywnym psem. Prawidłowe wykonanie bezpiecznych pozycji nadzorował sam Heniek. Podczas spotkania nie zabrakło także zabaw i wyścigów, których zwycięzcą był oczywiście czworonóg.

Na pamiątkę i zakończenie spotkania, każdy uczestnik otrzymał pieczątkę imitującą odznakę policyjną.


 


mł. asp. Monika Malińska/ZKS KMP