Aktualności

Bezpieczne wakacje z Dżerym - kolejny czworonożny policjant uczy bezpiecznych zachowań

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, spotkali się z dziećmi podczas zorganizowanego wypoczynku w Netto Arenie w Szczecinie.

To już kolejne spotkanie profilaktyczne zorganizowane na świeżym powietrzu. Taka forma zajęć daje wiele możliwości, ale praktykowana jest głównie z uwagi na obostrzenia sanitarne. W trakcie spotkania przypomniano o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać nad wodą, w domu oraz w trakcie zabaw z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

Profilaktyka wakacyjna prowadzona jest w ramach szczecińskiej akcji profilaktycznej „Jak zostać Królem i Królową plaży bez korony”. W spotkaniu uczestniczył także Dżery – czworonożny funkcjonariusz policji, który na co dzień służy w Referacie Przewodników Psów Służbowych jako pies patrolowo - tropiący.

Jego opiekun opowiedział na czym polega służba z czworonogiem i jak istotne jest szkolenie oraz ciągła praca z psem. Tak również jest z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa, o których trzeba przypominać i utrwalać. Dżery nadzorował nie tylko zachowanie dzieci, ale również i prawidłowe wykonanie bezpiecznych pozycji, o których należy pamiętać w przypadku kontaktu z agresywnym psem.

Na zakończenia spotkania każdy otrzymał pieczątkę imitującą odznakę policyjną.mł. asp. Monika Malińska/ZKS KMP